березень-травень 2016
Київ, Львів

Відкриті дані: тренінги для громадських організацій і журналістів, студентів журналістикиСтатистика і дані існують, щоб полегшити наше уявлення про світ. Це не статистика складна, це наш світ достатньо складний. У журналістів і громадських діячів – особлива роль в суспільстві. Тому їм дуже важливо вміти розуміти дані, працювати з даними, робити правильні висновки з даних, грамотно їх представляти. Особливо зараз, коли все більше даних стають відкритими і доступними.
Що
Три одноденних інтенсивних тренінга (по 6 годин), з «домашніми завданнями» та груповими проектами, які учасники мають реалізувати між тренінгами.
Де
Київ – Могилянська школа журналістики

Львів – Школа журналістики Українського католицького університету
Коли
Київ: 9 березня, 5 квітня, 11 травня 2016 р.

Львів: 5 березня, 2 квітня, 21 травня 2016 р.
Тренери
Ярослав Рожило
Український центр суспільних даних
Фахівець зі статистики, програміст (більше 15 років професійного досвіду у програмуванні), займався математичним моделюванням у біології, медицині, соціоекономіці. Закінчив кафедру біофізики фізичного факультету МГУ ім. Ломоносова.
Андрій Газін
Texty.org.ua
Журналіст даних та аналітик. Працював керівником інформаційно-аналітичного відділу журналів "Корреспондент" та "Новое время", де відповідав за створення інфографіки та підготовку спецпроектів. Сфери інтересів - відкриті дані та статистика, візуалізація даних і картографія, мова програмування R, text mining.
Владислав Станіцький
Фрілансер
Експерт з Excel-а та MSOffice. У минулому - арт-директор у рекламному агентстві Master Ad, працював також у телекомунікаційному та банківському секторах. Великий професійних досвід у сфері IT, фінансів, дизайну. Програмує кількома мовами програмування. Дауншифтер, дизайнер.
Євген Шульга
Директор з розвитку CASE Україна
Переможець освітньої програми ім. Фулбрайта. Вивчав державне управління, управління неурядовими організаціями та роботу провідних американських осередків дослідження державної політики, навчаючись у столиці США на магістерській програмі університету ім. Дж Вашингтона (2013-2015 р.)
Програма
Увага! Не можна зареєструватися на якийсь "окремий" тренінг. Ваша реєстрація означає готовність і бажання взяти участь в усіх трьох модулях навчальної програми, а також виконувати самостійну роботу - "домашнє завдання".
<
Тренінг 1

Львів: 5 березня
Київ: 9 березня
Дані. Типи даних. Джерела збору даних. Відкриті дані.

Статистичне дослідження як метод збору даних, основи статистики.

Формати даних. Методи збору та структурування даних.

Вступ до обробки даних (Excel).
Домашнє завдання

Тренінг 2

Львів: 2 квітня
Київ: 5 квітня
Обробка даних (Excel) – продовження.

Огляд статистичних інструментів. Кореляція. Варіація. Регресія. Інтервал достовірності.

Візуалізація даних. Grammar of Graphics. Tableau.

Геоінформаційні системи.
Домашнє завдання

Тренінг 3

Київ: 11 травня
Львів: 21 травня
Методи оцінки даних. Оцінка державних та недержавних програм.

Індекси, їх застосування, побудова, коректне висвітлення.

Як висвітлювати економічну статистику.

Культура поширення даних.
Скільки це коштує?
Навчання безкоштовне, але ми відберемо учасників тренінгу на конкурсній основі. Також будь-хто зможе дивитися відео-трансляцію із тренінгів в Інтернеті.
Хто може взяти участь?
У тренінгах можуть взяти участь представники громадських організацій та ініціатив, журналісти та студенти журналістики із Києва та області, Львова та області, а також з інших регіонів України. Втім, ми зможемо відшкодувати лише проїзд по області до Києва чи Львова. Учасники з інших регіонів матимуть самі подбати про дорогу. Ми також не покриваємо проживання учасникам.

Учасники безпосередньо тренінгів будуть відібрані на конкурсній основі, у зв'язку з фізичними обмеженнями аудиторій. Втім, абсолютно всі зацікавлені зможуть побачити тренінги в прямому ефірі в Інтернеті, а також у записі.

Для подання заявки на участь у тренінговій програмі, будь-ласка, заповніть реєстраційну анкету. Так ми зможемо мати краще уявлення про аудиторію, будемо краще розуміти ваші потреби у навчанні, зможемо їх врахувати на тренінгах.
Реєстрація
(триває до 29 лютого)
Реєстрацію завершено. Онлайн трансляція буде доступна за посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?v=ZXqQjQ1oAxs (Львів, 5 березня 2016 р., 10.00-18.00)
https://www.youtube.com/watch?v=36u814bxT48 (Київ, 9 березня 2016 р., 10.00-18.00)
У разі технічних проблем з трансляцією за лінками зверху, резервний канал: https://www.youtube.com/channel/UCQxy74EIjhv0bU2wQWcqqDg/live

Ви зможете переглянути навчальну програму також і в записі, який з’явиться дещо пізніше.