УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ
ЦЕНТР РЕФОРМ
11.12.2017.

Кластер сільського туризму Сколівського гірського району взявся до розробки стратегії власного розвитку

Створення кластеру сільського туризму Сколівського гірського району було зумовлене бажанням розвитку краєзнавчо-етнографічного, екологічного та відпочинкового туризму на базі співпраці сільських садиб та міні-готелів, закладів харчування, виробників традиційної та екологічної продукції, самодіяльних фольклорних груп, природоохоронних та історико-охоронних установ. Кластер було засновано 24 жовтня 2017 року на зборах всіх зацікавлених учасників та за сприяння Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму (Спілка СЗТ України) і фінансової підтримки проекту «Агросільрозвиток» (USAID) та ПРООН.

 

На стратегічній сесії кластеру сільського туризму Сколівського гірського району, яка відбулася 7 грудня 2017 року в місті Сколе Львівської області, розглядалися питання розвитку сільського зеленого туризму як бізнес-асоціації, розробки паспорту кластеру сільського туризму, структури кластеру та особливостей його функціонування. В ході сесії було визначено основні стратегічні напрямки і першочергові заходи розвитку кластеру сільського туризму.

 

У стратегічній сесії кластеру взяли участь: Володимир Васильєв - голова Спілки СЗТ України, Юрій Зінько - член правління Спілки СЗТ України, ст. викладач кафедри туризму Львівського національного університету імені Івана Франка, головний експерт-консультант з категоризації Спілки СЗТ України, Віталій Дем’ян - головний менеджер кластеру сільського туризму Сколівського гірського району та представники зацікавлених сторін, зокрема, представники готельного бізнесу та агротуризму, навчальних закладів та органів місцевого самоврядування, управління агропромислового комплексу та управління туризму Сколівської районної ради і Сколівської районної державної адміністрації.

 

В ході стратегічної сесії кластеру сільського туризму Сколівського гірського району було презентоване дослідження зі створення паспорту кластеру, в якому детально проаналізовано ресурсний туристично-рекреаційний потенціал території, що включає північну і центральну частини Сколівщини. Основний акцент зроблено на дослідженні існуючих туристичних продуктів і послуг, які пропонуються відвідувачам району. Подано перелік основних учасників кластерної ініціативи. Розглянуто дві базові організаційні моделі розвитку кластеру сільського туризму, який може спеціалізуватися як на краєзнавчо-етнографічних, так і на екологічних туристичних послугах.

 

В рамках дослідження проаналізовано можливі шляхи співпраці між основними учасниками кластеру: власниками садиб і міні-готелів, гастрономічних об’єктів, виробниками традиційної екологічної продукції, фольклорними ансамблями, природоохоронними і культурними установами, громадськими організаціями бізнесового, освітнього і культурно-виховного типу. Особлива увага приділена важливості широкого партнерства з надавачами супутніх послуг. Окремо йдеться і про роль владних структур і науково-освітніх закладів у сприянні розвитку кластеру. В рамках підготовки до стратегічної сесії кластеру запропоновано перспективні стратегічні завдання та опрацьовано заходи щодо організаційного становлення кластеру, розробки продуктів та послуг на туристичний ринок. Окреслено визначальні для кластеру інвестиційні проекти навчально-освітнього та інформаційно-рекламного характеру. Детально з дослідженням можливо ознайомитись в додатку.

 

На стратегічній сесії кластеру сільського туризму Сколівського гірського району було виокремлено ряд основних стратегічних завдань, зокрема:

  1. Розширення спектру рекреаційно-туристичних пропозицій для туристів краєзнавчо-етнографічного і екологічно-відпочинкового характеру.
  2. Забезпечення ефективної співпраці суб’єктів агроготелярства і агрогастрономії з постачальниками послуг і інформаційно-маркетинговими структурами.
  3. Проведення організаційних та фінансово-матеріальних заходів щодо забезпечення конкурентоспроможності пропозицій кластеру сільського туризму.
  4. Інформаційно-рекламне просування продуктів туристичного кластеру та досвіду його діяльності.
  5. Забезпечення організаційної та інвестиційної підтримки напрямів діяльності кластеру сільського туризму Сколівського гірського району.

 

Основними завданнями кластеру визначено забезпечення взаємозв’язків між його учасниками, просування його бренду на національному і міжнародному ринках туристичних послуг. Спілкою СЗТ в Україні буде підготовлено низку проектів з розвитку нових туристичних продуктів, інфраструктурного розвитку території, освітніх та рекламно-інформаційних матеріалів для учасників кластеру, що дасть можливість покращити співпрацю між ними. Ця співпраця стане дієвим інструменту просування території Сколівського гірського району на туристичному ринку.

LinkedIn Google+ Facebook Twitter AddthisДодані файли:
files/slon/Mater_ali_uchasniku_7.12.2017_1_.pdf

Адреси офісів:
01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 7/14, оф.182
02002, Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 2б, 3 під'їзд, 13 поверх, оф. 285.

E-mail: cure@cure.org.ua
Тел/Факс (044) 490-69-88/89/90