УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ
ЦЕНТР РЕФОРМ
30.11.2010.

Пройшли круглі столи на тему «Стандарти журналістики та проплачені медіа-матеріали «джинса»

Напередодні старту відео-кампанії у Львові, Сімферополі, Рівному та Донецьку пройшли круглі столи на тему «Стандарти журналістики та проплачені медіа-матеріали «джинса». На заходах медіа-експерти з Києва та регіонів обговорили місію журналістики та те, яким чином можна протистояти цензурі та проплаченим матеріалам. Також окрему увагу учасники круглих столів звернули на потребу критичного та осмисленого ставлення до інформації від ЗМІ. Експерти, журналісти та громадські діячі запевнили, що поруч із справжньою журналістикою, яка відповідає стандартам, існують зумисні медіа-маніпуляції, які переслідують або політичні, або економічні цілі. Боротися з цим явищем можуть і журналісти, і пересічні споживачі інформації. Журналісти мають дотримуватися стандартів журналістики, передусім вичерпність інформації, баланс думок, відокремлення фактів від коментарів. А глядачі, читачі або слухачі мають навчитися розрізняти замовні проплачені матеріали (т.зв. «джинса») від питомо журналістських робіт. Цьому можуть допомогти як знання тих самих стандартів журналістики, так і користування багатьма джерелами інформації.

Кампанія «Розум проти медіа-маніпуляції: інформаційна кампанія з медіа грамотності» реалізується міжнародною громадською організацією «Інтерньюз-Україна» та Українським освітнім центром реформ за підтримки проекту «У-Медіа» Інтерньюз Нетворк та USAID.

Думки, що висловлені в роликах, а також на заходах проекту не обов’язково відображають точку зору USAID та Інтерньюз Нетворк.

LinkedIn Google+ Facebook Twitter Addthis

Адреси офісів:
01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 7/14, оф.182
02002, Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 2б, 3 під'їзд, 13 поверх, оф. 285.

E-mail: cure@cure.org.ua
Тел/Факс (044) 490-69-88/89/90