УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ
ЦЕНТР РЕФОРМ
31.10.2017.

Створення кластеру сільського туризму Сколівського гірського району

Під егідою Всеукраїнської ГО «Спілка сільського зеленого туризму України», 24 жовтня у Сколівському районному центрі зайнятості  відбулися загальні збори «Створення кластеру сільського туризму Сколівського гірського району».

Мета заходу – створення кластеру сільського туризму Сколівського гірського району із залученням власників агросадиб, закладів розміщення і харчування у сільській місцевості, місцевих підприємців, народних майстрів, громадських організацій та органів місцевого самоврядування, добровільне об’єднання фізичних осіб для захисту та задоволення суспільних економічних, соціальних, культурних та екологічних інтересів, шляхом сприяння розвитку сільського зеленого туризму, несільськогосподарських видів діяльності, сільського розвитку та розвитку територіальних громад.

В зустрічі взяли участь голова Спілки сільському зеленого туризму  України (Спілка СЗТ) Володимир Васильєв, координатор проекту та керівник Львівського обласного відділення Спілки Юрій Зінько, радник голови Сколівської районної ради Олексій Тренич, директор районного центру зайнятості Іванна Тимоцко, головний спеціаліст економічного відділу Сколівської РДА Степан Павлюх. Учасниками зборів також стали представники навчальних закладів зі Львова,  Національного парку «Сколівські Бескиди» та історико-культурного заповідника «Тустань»,  органів місцевого самоврядування, туристичного бізнесу, громадських організацій області та району, активна громадська спільнота.

В ході зборів Володимир Васильєв коротко розповів про ключові принципи  діяльності  Спілки СЗТ,  її намагання встановлювати і розвивати міжнародні зв’язки та сприяти в обміні досвідом. Обговорювався план надання інформаційної, консультаційної та правової допомоги, наміри щодо участі у розробці та виконанні місцевих, регіональних, державних (національних) та міжнародних програм і проектів, шляхи залучення експертів, фахівців та громадськості до участі у програмах та заходах Спілки СЗТ, розширення кола зацікавлених у розвитку  галузі туризму осіб. Володимир Васильєв також навів приклади створення кластерів сільського туризму у цілому світі.

Координатор проекту Юрій Зінько коротко охарактеризував позитивну динаміку у сфері сільського туризму в Україні загалом, та у Карпатському краї зокрема, окремо зупинився на позитивних і негативних тенденціях розвитку туризму та запропонував ввести на території Сколівщини новації за прикладом світових спільнот.  Результати досліджень, що були презентовані Юрієм Зінько, засвідчили, що поодинці представникам бізнесу не під силу зрушити місцеві інфраструктурні, економічні, культурно-просвітницькі потреби та проблеми. На його думку, саме співпраця між місцевими громадами та  бізнесменами дасть необхідний результат, сприятиме розвитку сільському туризму та пов’язаних з ним галузей і піде на користь потенційному споживачеві — туристові.

 

Ідея створення кластеру неабияк зацікавила присутніх, викликала змістовну дискусію. Звучали різні думки, особистісні міркування щодо негайного створення і планування подальшої роботи кластеру, маркетингової стратегії та економічного підгрунтя, конкретних кроків та підходів до процесу консолідації та діяльності.  Переважаюча більшість присутніх позитивно сприйняла запропоновану ініціативу. Отож, рішенням  учасників зборів 24 жовтня 2017 року було офіційно створено Кластер сільського туризму Сколівського гірського району та обрано склад ініціативної групи та менеджера й координатора об’єднання — представника бізнесу Віталія Дем’яна. 

 

В своєму заключному слові Володимир Васильєв зазначив: «У всіх організаторів заходу були певні хвилювання, як сприйме бізнес, влада та  представники освіти питання кластерного бачення та моделювання, чи візьмуть присутні участь у формуванні моделі кластеру, як форми не конкуренції, а взаємодії. Але, як з'ясувалося, ми вийшли з тією ідеєю, яка необхідна саме на цьому етапі розвитку сільського зеленого туризму в Україні і це засвідчила присутність в цьому залі майже 30 учасників. Дякую вам за сьогоднішній тригодинний конструктивний діалог, за те, як ви дискутували, сперечалися, відстоювали власну позицію, пропонували смарт-спеціалізацію, ідею та ядро кластеру. І нарешті дійшли єдино правильного рішення про створення структури і висунули найактивніших представників ініціативної групи та менеджера. Наступний крок - проведення стратегічної сесії».

 

Цього дня Спілка СЗТ України поповнилася ще 3 новими членами. А ще — відбулося вручення диплома переможцю Всеукраїнського рейтингу «100 Кращих садиб України» сільського зеленого туризму власниці садиби «Орестіна» Тетяні Зінкевич та сертифікатів новим членам Спілки СЗТ України.

Захід проводився Всеукраїнською ГО «Спілка СЗТ України» за підтримки:
- проекту ПРООН в Україні «Зміцнення бізнес-об`єднань малих і середніх підприємств», який реалізується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO);

- проекту USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку».

LinkedIn Google+ Facebook Twitter Addthis

Адреси офісів:
01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 7/14, оф.182
02002, Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 2б, 3 під'їзд, 13 поверх, оф. 285.

E-mail: cure@cure.org.ua
Тел/Факс (044) 490-69-88/89/90