УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ
ЦЕНТР РЕФОРМ
10.04.2012.

В Ужгородському прес-клубі презентували SLOVENSKE SLOVO

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація видання Slovenske Slovo, заснованого нещодавно створеним об’єднанням Slovenska informacna agentcia na Ukraine (SIAU).

Мета об’єднання Slovenska informacna agentcia na Ukraine (SIAU) -  систематизувати новини та інформувати громадян про культурно-соціальні події в житті словацької громади в Україні та за її межами. Висвітленню цієї інформації сприятиме і видання щоквартального журналу «Casopis Slovakov».  
Світлана Пахомова, професор, завідувач кафедри словацької філології УжНУ презентувала перший номер газети та розповіла, що авторами статей є студенти-словакісти та студенти відділення журналістики, а також учні ЗОШ № 20 зі словацькою та українською  мовою навчання. Головний редактор сигнального номера газети — Павло Чучка (молодший). Це 8-сторінкове, повноколірне щомісячне видання, газета буде багатомовною (словацька, українська, чеська). Тираж — 1000 прим. Це перше подібне видання за межами Словаччини.
Ерік Горват, голова товариства словацької інтелігенції наголосив, що це насамперед молодіжний проект. Його призначення – бути навчально-практичним виданням для професійного становлення  студентів-словакістів та студентів-журналістів.
Від імені Товариства словацької інтелігенції Закарпаття подана заявка-кошторис до уряду Словаччини для фінансування видання, підтримки сайту і Словацько-інформаційної агенції України. Проте наразі газета видана силами засновників.
Доповідачі висловили вдячність до допомогу у формуванні газети завідувачу кафедри журналістики, декану філологічного факультету УжНУ, професору Юрію Бідзілі.
Студентки IV курсу кафедри словацької філології УжНУ Олена Меденцій та Анна Макауз розповіли, що готували газету так, щоб вона була цікавою не тільки етнічним словакам, а й усім мешканцям Закарпаття, а також Києва, Рівного, Львова. Газета складається з різних рубрик (Культура, Наша освіта, Словаки в світі, Нове в законодавстві, Дитяча сторінка, Чаламада, Гуморіада тощо), які відображають культурно-суспільне та освітнє життя словацької громади Закарпаття. У подальших планах — розширення зв’язків та інформаційна співпраця з відомими у Словаччині друкованими органами (Zivot, Plus 7 dni, Korzar, Vychodoslovenske novyny) та телевізійними каналами (TV Zenplin, TV Markiza, TV Joj) а також стажування членів редакційної колегії, авторів газети у словацьких мас-медіа.

LinkedIn Google+ Facebook Twitter Addthis

Адреси офісів:
01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 7/14, оф.182
02002, Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 2б, 3 під'їзд, 13 поверх, оф. 285.

E-mail: cure@cure.org.ua
Тел/Факс (044) 490-69-88/89/90