УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ
ЦЕНТР РЕФОРМ
04.08.2011.

Виконавча служба Закарпаття стала першою в Україні за ефективністю роботи

3 серпня в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стали результати роботи відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області, що за ефективністю діяльності став одним з перших в Україні.

           Наталія Панова, начальник відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області розповіла, що за підсумками першого півріччя державні виконавці Закарпаття завершили близько 60 тисяч виконавчих впроваджень (на 562 млн. грн.). У результаті, закарпатська виконавча служба посіла перше місце у державі за показниками кількості завершених виконавчих проваджень і за сумою стягнених відшкодувань. Загалом, за словами Наталії Панової, в область надійшло 105 тисяч виконавчих проваджень на 1,5 млрд.грн. Якщо у середньому по Україні виконання сягає 25%, то на Закарпатті цей показник—36,8 %.

          Чимало справ  за перше півріччя 2011 року ,стосувалися «дітей війни» (на Закарпатті близько 11 тис. таких виконавчих документів). Так, виконавча служба Закарпатської області допомогла 10,5 тис. закарпатцям похилого віку отримати належну їм надбавку до пенсії. Водночас, Н. Панова зауважила на, що пенсіонери витрачають час на суд і сподіваються вагомого підвищення виплат, тоді як реальна надбавка до пенсії становить 30-40 грн, проте цього їм у судах та пенсійному фонді це не роз’яснюють.

            Для літньої пори актуальне питання відпусток, тому Наталія Панова детальніше розповіла про такі заходи, що їх застосовує виконавча служба до боржників на Закарпатті, як, зокрема, заборона виїзду закордон. Згідно із законодавчими нововведеннями, державний виконавець має право обмежити виїзд як фізичної особи-боржника, так і керівників тих підприємств, які боргують зарплату своїм працівникам. «Якщо раніше керівник підприємства, що не виплачує вчасно зарплату, міг спокійно влаштовувати приватне життя, то віднедавна (з прийняттям змін до закону) діє така норма, як обмеження його виїзду з держави. На Закарпатті це вже призвело до активізації виплат по зарплаті», -- повідомила Наталія Панова.  За півроку виконавчою службою стягнуто близько 3 млн. грн. заборгованих коштів саме по заробітній платі.  Реальне надходження  до Пенсійного фонду у Закарпатті за допомогою державних виконавців склало 5,5 млн.грн.

          Крім того,  державні виконавці обмежують і в’їзд до України, тобто іноземці чи особи без громадянства, які є керівниками підприємств на території України, що боргують зарплату, не зможуть потрапити в Україну. Таких підприємств чимало у Берегівському та Виноградівському та Ужгородському  районах , де директорами СП є, наприклад, громадяни Угорщини чи Словаччини.

           Н. Панова порадила перед плануванням відпустки і придбанням путівок перевірити, чи немає перешкод для перетину кордону (це стосується тих, проти кого було винесено рішення суду про заборгованість). Такі відомості містяться в Єдиному реєстрі виконавчих проваджень. Цього року судами було задоволено 305 подань виконавців щодо такого обмеження.

            Під час прес-конференції йшлося і про те, куди потрапляє конфісковане на митниці майно, які підприємства здійснюють його реалізацію і чому, до прикладу, за цей рік не продано жодного конфіскованого авто. Як розповіла Н. Панова, після затримання на кордоні порушника і вилучення в нього майна, відповідні  матеріали  передаються на розгляд до  суду і тільки після винесення  рішення про конфіскацію цього майна, справа переходить до виконавців. Як правило, подаються апеляційні скарги, тому такі справи розглядаються тривалий час. У 2/3 випадків конфіскатом є харчові продукти і тютюнові вироби, які підлягають знищенню. Щодо іншого конфіскованого майна, яке підлягає реалізації , то18-20 %  складає різного роду побутова техніка, одяг,іграшки . При цьому Н. Панова спростувала міф про те, що конфісковане майно коштує набагато дешевше за ринкову вартість. За її словами, відповідно до діючого законодавства, ціна на таке майно не може бути нижчою за митні платежі, які в обов’язковому порядку повинні бути нараховані, і тому  не є нижчою за ринкову. Вартість автомобілів, які підлягають реалізації через виконавчу службу, в рази перевищує аналоги, присутні на вторинному ринку. З цієї причини протягом останні 6 місяців не було продано жодного з конфіскованих авто. На Закарпатті реалізацію конфіскату здійснюють 5 підприємств, які обираються не на місці, а щорічно  Міністерством юстиції проводяться відповідні тендери. Вся інформація про примусову реалізацію  арештованого майна розміщується в обов’язковому порядку  на веб-сайті.  Тобто відвідавши цей сайт, можна отримати інформацію відносно реалізації всього  арештованого майна на всій території України,а не лише Закарпаття ( яке саме майно, дата,час, місце та стартова ціна).

            До слова, нереалізований одяг з такої категорії майна виконавці нещодавно передали вихованцям Вільшанського дитбудинку.

LinkedIn Google+ Facebook Twitter Addthis

Адреси офісів:
01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 7/14, оф.182
02002, Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 2б, 3 під'їзд, 13 поверх, оф. 285.

E-mail: cure@cure.org.ua
Тел/Факс (044) 490-69-88/89/90