УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ
ЦЕНТР РЕФОРМ
29.09.2011.

Вітаємо з Всеукраїнським днем бібліотек!

   ВІДЕОПРИВІТАННЯ З ВСЕУКРАЇНСЬКИМ ДНЕМ БІБЛІОТЕК!

   ВІКТОРІЯ ЛІСНИЧА, Заступник Міністра культури України:

   Доброго дня, шановні бібліотекарі! Дозвольте від щирого серця привітати вас зі святом. Це подія і свято не тільки для нашої сфери бібліотечної, я теж так говорю, тому я вважаю, за цей рік, що, будучи куратором бібліотек, стала дійсно членом цієї прекрасної родини. Хочу побажати міцного здоров’я та процвітання. І, звичайно, здійснення всіх мрій. А мрії у працівників бібліотечної галузі настільки логічні і зрозумілі, настільки креативні, що, якщо вони всі здійсняться, то і в державі буде, ну, мабуть, більше позитиву, більше позитивних змін.
    І звичайно, книга являється джерелом знань. І працювати в бібліотечній галузі можуть тільки люди за покликанням, від душі. Я з кожним днем, з кожним моментом переконуюся в цьому. Бібліотекарі – люди від Бога, творчі, люди з харизмом і люди з високим інтелектом, люди – їхнє покликання служити, служити знанням, людям. Тому, знаєте, для мене велика честь бути куратором цієї галузі, і хочу ще раз привітати зі святом – і всіх гараздів.

    ІРИНА ШЕВЧЕНКО, президент Української бібліотечної асоціації (УБА):

    Дорогі друзі! Дорогі колеги, шановна українська громадо! Дозвольте мені привітати вас зі святом – Всеукраїнським днем бібліотек. Цього року ми відзначаємо наше свято під девізом нашої Української  бібліотечної асоціації, який звучить так: «Бібліотека, інформація, знання, успіх». Ми впевнено крокуємо в наших бібліотеках, надаючи нашим користувачам можливість отримувати інформацію, аби вони здобували знання і ставали успішними. Ми прожили цей рік дуже вдало, я вважаю, що у нас було дуже багато досягнень, дуже було багато цікавих подій, дуже було насиченим наше професійне життя.
    Я хочу побажати вам, аби і надалі ви збрігали ентузіазм, аби ви примножували ваші професійні якості, аби ви своїм читачам доставляли лише насолоду, наснагу і максимум задоволення від відвідування публічних бібліотек. Хочу, зокрема, звернутися до всіх читачів наших українських книгозбірень: пам’ятайте, що 30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. Це також і ваше свято, оскільки бібліотеки працюють заради вас. Нехай у всіх родинах українських панує злагода і здоров’я, нехай наші діти прагнуть читати книжки, нехай усі люди будуть успішними, завдяки тому, що будуть успішними бібліотеки.

    НАТАЛІЯ ЛІГАЧОВА, шеф-редактор проекту «Телекритика»:

   Я с большим удовольствием приветствую всех работников библиотек украинских. Для меня всегда с малых лет библиотека была каким-то таким очень увлекательным, заманчивым местом. Еще в первом классе я записалась в библиотеку, активным была читателем. И«Телекритика» на протяжении всей своей деятельности очень ценит именно возможность быть доступными широкой аудитории через библиотеки. Мы всегда рассылали, когда у нас бывает журнал, брошуры. Даже диски делали своего Интернет-портала и рассылали по библиотекам, потому что мы понимаем, что для многих наших жителей библиотека – это действительно окно в мир. Причем окно в мир уже достаточно широкий и связанный не только с печатным словом, а и с Интернетом. В библиотеках сейчас благодаря программам компьютеризации очень часто даже те, кто не имеют доступа к Интернету, могут придти в библиотеку и увидеть там, зайти общаться, узнать очень много нового.
    И я еще хочу сказать, что для меня профессия библиотекаря – это профессия с очень большой социальной миссией. На самом деле, как и журналистика, очень близка. Потому что хороший библиотекарь может привить ребенку любовь к книге, к разумному, светлому, доброму. Общаясь с людьми, он сам берет на себя очень много проблем и может в этом общении с людьми тоже делиться частичкой тепла, добра с другими. И поэтому мне кажется, что библиотекарь – это человек с большой буквы уже по своей профессии. И я вам желаю эту социальную миссию всегда радостно, с любовью к людям и с открытостью к людям.

    АНДРІЙ КУРКОВ, письменник:

    Дорогі співробітники бібліотек! Дозвольте привітати вас з Всеукраїнським днем бібліотек. Я сподіваюсь, що це не єдиний день в рік, коли про вас згадали. У світі є багато держав, але є єдиний культурний літературний простір – всесвітня література. І ця література, цей простір – це є окрема держава, яка об’єднує всі народи. І насправді кожен з вас є дипломатом цієї держави, а директор сільської бібліотеки є головою посольства культури і літератури всього світу. І я хотів , щоб ви згадали про все, що ви робите для своєї громади, для культури, щоб діти навколо вас вміли читати і знали, хто такой Барон Мюнхаузен і чим він відрізняється від українських політиків.
    Ну, і головне – щастя вам, здоров’я, щоб ви відчували до себе повагу не тільки від читачів і тих, хто приходить до вашої бібліотеки, а взагалі, від держави, від уряду. Щоб ви пам’ятали, що ваша робота ціниться і коштує набагато більше, ніж ви за неї отримуєте, але все інше ви отримаєте як любов від читачів, від тих людей, завдяки яким світ стає кращим.

    ВОЛОДИМИР ЯВОРІВСЬКИЙ, голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності:

   Дорогі мої, перед тим як привітати вас, я хочу сказати про те, що я в кількох своїх анкетах, які заповнював, на повному серйозі проти рядка освіта я писав: закінчив Одеську академічну бібліотеку імені Горького. А не Одеський університет. Таки дійсно, я абсолютно переконаний, що у житті, особливо мого покоління та й трішки молодших, бібліотеки відіграли колосальну роль при становленні особистості, становленні свідомості і людської, і національної. Я дуже радий, що нам вдалося, власне кажучи, до оцього свята, вашого, вдалося залучити Фонд Білла Гейтса, котрий сьогодні в Україні буде займатися модернізацією сільських бібліотек, які сьогодні перебувають у колосальному загоні.
    Я хочу вас усіх привітати з цим святом. Подякувати вам від імені тих, хто пишуть книжки, і від імені тих, хто читає книжки. Добра і щастя вам з усіх сторін цього нашого шаленого світу. Хай вам таланить, хай вам ведеться. Щоб ми швидше пережили цю кризу, щоб ваші бібліотечні фонди поповнювалися не просто щороку, а щоб вони поповнювалися щомісяця. Добра, щастя і низький-низький вам уклін. І від Комітету з питань духовності, який веде ці питання, і від Верховної Ради, і від українських письменників. Ви того варті.


LinkedIn Google+ Facebook Twitter Addthis

Адреси офісів:
01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 7/14, оф.182
02002, Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 2б, 3 під'їзд, 13 поверх, оф. 285.

E-mail: cure@cure.org.ua
Тел/Факс (044) 490-69-88/89/90