УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ
ЦЕНТР РЕФОРМ
20.07.2017.

Заряд позитиву та енергії для розвитку: у Запоріжжі пройшла 21 сесія EU Study days

 13-16 липня у Запоріжжі відбулася остання у 2017 році сесія освітнього проекту Представництва ЄС EU Study Days in Ukraine

 

«Проект дає можливість людям не тільки здобути нові знання про ЄС, а й поділитись своїми думками. Завдяки проекту в мене з'явилось декілька ідей та навичок для їх реалізації. Я дуже щасливий, що зміг стати частиною Eu Stady Days», - каже Михайло Бірченко, студент Львівського національного університету ім. Франка та випускник 21 сесії Єврошколи. …  

Протягом чотирьох днів студенти та випускники вишів з усієї України слухали лекції про внутрішні процеси у Євросоюзі, про відносини Україна-ЄС та євроінтеграційні реформи. Окрім лекцій, учасники школи брали участь у євроквізі, дискусіях, інтерактивних іграх та працювали у групах над презентаціями.

«EU Study Days - подія, завдяки якій, у мене поглибилися знання та досвід, з'явилися нові цікаві знайомства та ідеї, зросла мотивація робити по-максимуму для того, аби Україна більше поділяла цінності та погляди країн ЄС», – ділиться своїми враженнями Ангеліна Стець, учасниця школи, яка вивчає міжнародні відносини.

Плідною була зустріч студентів Єврошколи із делегатами Представництва ЄС в Україні. Так, про можливості для молоді та основні проекти розповіла студентам Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС. Інформацією про грантові можливості та про проект «Креативна Європа» поділилась секторальний менеджер Представництва Тетяна Шульга. Лідія Єршихіна, представниця проекту ЄС «Асоціація для України й для тебе» розповіла про стипендіальні можливості та зробила невеликий огляд джерел, де можна знайти інформацію про ЄС.

Завдяки виступу модераторів Єврошколи Володимира Єрмоленка та Віталія Рибака, студенти дізнались про основні політичні процеси, які зараз відбуваються всередині Європейського Союзу. Також зі студентами говорили про поширені помилки та міфи, які виникають навколо теми ЄС.

Тему креативних індустрій на прикладі Запоріжжя розкрив Ігор Гармаш, президент центру мистецтв «Арт-Простір» і кіноклубу «Сходження». Як скористатися програмою обміну Erasmus+  та поїхати на навчання до країн ЄС розповів Олександр Іванов, координатор Асоціації випускників програми Erasmus +. Олександр поділився своїм досвідом написання мотиваційного листа, здавання іспитів та подорожей по ЄС.

У питаннях децентралізації та ефективного самоврядування випускники 21-ї сесії Єврошколи розібралися разом з експертом  Інституту політичної освіти Володимиром Феськовим.

Орієнтуватися в теми безвізу студентам допомогла лекція Павла Кравчука, представника ГО «Європа без бар’єрів». Отримані знання учасники Школи закріпила під час інтерактивної гри «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз». Активна молодь спробувала себе у ролі міністрів країн-членів ЄС, вчилася дискутувати, відстоювати свою позицію і, водночас, знаходити компроміс заради прийняття важливих рішень.

Про роботу Національного антикорупційного бюро, про основні завдання та виклики розповіла голова відкритого офісу НАБУ Юлія Івахніна. Спікер надихнула студентів змінювати країну на краще власними вчинками та долучатися до державної служби.

Із заступником виконавчого директора міжнародного фонду «Відродження» Тарасом Качкою говорили про економічні реформи в Україні та Зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Михайло Гончар, провідний експерт з питань енергетики, розповів про основні кроки, які має зробити Україна на шляху до енергетичної незалежності.

Про те, як знайте себе, будувати свою кар’єру, не розчаровуватися і не розриватися, говорили з лайф-коучем Ольгою Максименко. Ольга дала багато корисних порад багатьом учасникам, які ще тільки шукають свій шлях.

«Ці чотири дні дали мені божевільний заряд позитиву і енергії для розвитку», - підсумовує Дмитро Димидюк, студент зі Львова, який після Єврошколи вирішив займатися бізнесом та саморозвитком.

Учасниками EU Study Days стали близько 800 студентів, які взяли участь у 21 сесії проекту, які тривали з 2013 по 2017 роки.

Проект є ініціативою Представництва Європейського Союзу в Україні, що реалізується Українським освітнім центром реформ. Більше інформації про EU Study Days (Єврошколу) (точні дати, методи відбору кандидатів, місця проведення) доступні на сторінці у Facebook www.facebook.com/EUStudyDays

 

LinkedIn Google+ Facebook Twitter Addthis

Адреси офісів:
01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 7/14, оф.182
02002, Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 2б, 3 під'їзд, 13 поверх, оф. 285.

E-mail: cure@cure.org.ua
Тел/Факс (044) 490-69-88/89/90