УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ
ЦЕНТР РЕФОРМ
15.09.2012.

Результати моніторингу ЗМІ: Крим, серпень 2012

КРИМ
СЕРПЕНЬ 2012

Громадська організація «Асоціація вільних журналістів» з 16 по 21 липня  здійснювала моніторинг кримських газет  «Крымская правда», «Крымское время», «Первая крымская»,  «Крымская газета», «Голос Крыма», «Севастопольская газета» та он-лайн  видань «Крым.Комментарии» і «Новый Севастополь».

Моніторинг прихованої реклами

Група експертів визначила у вище перелічених виданнях:

34  матеріалів, що відносяться до прихованої реклами, з яких 7 умовно марковані.

Назва видання

Кількість матеріалів з ознаками  замовних

Немарковані (джинса)

З них умовно

марковані

Всього

Комерційні

Політичні

Всього

«Голос Крыма»

3

1

4

1

4

«Крымская правда»

3

2

5

3

5

«Крымское время»

1

4

5

1

5

«Первая крымская»

1

3

4

1

4

«Севастопольская газета»

2

0

2

1

2

«Крымская газета»

0

7

7

0

6

«Крым. Комментарии»

0

2

2

0

2

«Новый Севастополь»

1

4

5

0

5

Усього

11

22

33

7

33

За даними моніторингу, найбільшим покупцем інформації без грифу «реклама» виявилась «Крымская газета».

У липні зберігається тенденція переважання політичної реклами над комерційною. 50 % немаркованої політичної реклами, відміченої експертами, були на підтримку Партії регіонів(11 публікацій). В «Крымской газете» публікуються інтерв'ю кандидатів в депутати від Партії регіонів під рубрикою "Наш гість"("Волшебник промышленного города", "Сергей Брайко : следователь," і тому подібне). З'явилися статті з негативною інформацією про кандидатів і партії, так званий "чорний піар"("Весь вечер на арене? Тридцать лет"! - "Крымская газета",  "Наследники  Паниковского" - "Крымская правда"). Практикується публікація  матеріалів, підготовлених прес-службою партії або кандидата("Союз йде на вибори" - "Перша кримська",  "Кримська правда").

Серед комерційної   реклами  більшістьматеріалів складають  нечітко марковані (7 из 11)  - реклама банків, операторів мобільного зв'язку..

 МОНІТОРИНГ ДОТРИМАННЯ СТАНДАРТІВ

 92 матеріалів з вище перелічених газет і 44 - з онлайн-видань були оцінені на відповідність професійним стандартам за наступними критеріями:  баланс думок /точок зору; оперативність; достовірність, посилання на джерела; відділення фактів від коментарів; точність; повнота представлення фактів \ інформації по проблемам.  Головними нормативними джерелами, де відображені ці стандарти, являються Кодекс професійної етики українського журналіста, Етичний кодекс українського журналіста, Декларація принципів поведінки журналістів (Міжнародній федерації журналістів) і міжнародні стандарти і принципи журналістської етики.

 За даними моніторингу,  у серпні   експерти відзначили  високі бали у  севастопольських виданнях – «Новый Севастополь» и «Севастопольская газета» -  4,59 і 4,07.  Онлайн-видання «Новый Севастополь» має найвищі показники з дотримання професійних стандартів  упродовж п’яти місяців. В порівнянні з минулим місяцем покращилась якість матеріалів в газетах "Голос Крима" (4,27) і "Крымская газета" (4,11).

 Найбільша кількість порушень  в  газеті "Крымское время" (2,14 з 6)  - інформація подається тільки з однієї точки зору, тобто не дотримується стандарт збалансованості думок, а також факти не відокремлюються від  коментарів, подається неповна інформація з проблеми, не надається історія питання (бекграунд).  На думку експертів, низькі бали  у "Кримском времени" можливо  пояснюються тим, що  через фінансові проблеми більшість журналістського колектива газети звільнилася і в газеті працюють декілька осіб.

Як і раніше більшість видань не дотримуються стандарту балансу думок («Крымское время", "Голос Крыма", "Севастопольская газета", "Комментарии: Крым"). 
Просимо взяти до уваги!
Результати моніторингу друкованих засобів масової інформації є оцінювальними судженнями відповідно до статті 47-1 Закону України «Про інформацію» і не мають офіційного характеру.
Наявність ознак порушення журналістських стандартів або ознак прихованої реклами в матеріалі не може розглядатися як доказ отримання редакцією або журналістом майнової чи іншої винагороди за вчинення такого порушення.

LinkedIn Google+ Facebook Twitter Addthis

Адреси офісів:
01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 7/14, оф.182
02002, Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 2б, 3 під'їзд, 13 поверх, оф. 285.

E-mail: cure@cure.org.ua
Тел/Факс (044) 490-69-88/89/90