КРИМ
ВЕРЕСЕНЬ 2013
Громадська організація «Асоціація вільних журналістів» з 09 по 15 вересня здійснювала моніторинг кримських газет «Крымская правда», «Крымское время», «Первая крымская», «Крымская газета», «Голос Крыма», «Севастопольская газета» та он-лайн видань «Крым.Комментарии» і «Новый Севастополь».
Моніторинг прихованої реклами
Група експертів визначила у вище перелічених виданнях:
з 144 оцінених 13 матеріалів, що відносяться до прихованої реклами, з яких 8 умовно марковані:
Таким чином, в вересні у вище зазначених друкованих кримських ЗМІ 4% публікацій були замовними, в он-лайн виданнях - 2%.
У вересні більшість матеріалів з ознаками замовних були нечітко маркованими (8 з 13).
«Кримская газета» як і раніше публікує на останній шпальті графічні рекламні блоки під рубрикою СlassifieD (Класифікований) з посиланням на телефони рекламного відділу газети.
Кримські експерти проаналізували 175 матеріалів в друкованих ЗМІ Сум та в онлайн-виданнях. Було виявлено 33 матеріали прихованої реклами, з яких 12- політична «джинса» і 21 – комерційна. Крім того, у сумських ЗМІ було розміщено 25 замовних матеріалів з нечіткою маркіровкою.
МОНІТОРИНГ ДОТРИМАННЯ СТАНДАРТІВ
94 матеріалів з вище зазначених кримських газет і 44 - з онлайн-видань та 95 публікації сумських газет і 47 - з онлайн-видань були оцінені на відповідність професійним стандартам за наступними критеріями: баланс думок /точок зору; оперативність; достовірність, посилання на джерела; відділення фактів від коментарів; точність; повнота представлення фактів \ інформації по проблемам. Головними нормативними джерелами, де відображені ці стандарти, являються Кодекс професійної етики українського журналіста, Етичний кодекс українського журналіста, Декларація принципів поведінки журналістів (Міжнародній федерації журналістів) і міжнародні стандарти і принципи журналістської етики.
Експерти відзначають, що, як і раніше, найбільш дотримуються професійних стандартів журналісти онлайн- видань (середній бал –4,86 кримські і 4, 45 - сумські).
Серед друкованих видань Криму на першому місці газета «Крымская правда» – 4,74 балів, більшість матеріалів відповідають вимогам професійної журналістики, але у половині матеріалів не дотримується баланс думок.
На другому місці - «Крымская газета» та «Севастопольская газета» (4,27). Тут також найчастіше порушується баланс думок - інформація подається з однієї точки зору. Але в матеріалах завжди дається посилання на джерела інформації, наводяться думки експертів.
Найнижчі бали отримала газета «Крымское время» (3,39). Експерти зауважують, що тільки в двох матеріалах з 14 дотримується баланс думок, у більшості публікацій не відокремлюються факти від коментарів.
Моніторинг матеріалів у сумських друкованих ЗМІ показав, що найчастіше тут порушуються стандарти - баланс думок і оперативність, не завжди факти відокремлюються від коментарів. Середній бал - 3,01.
Просимо взяти до уваги!
Результати моніторингу друкованих засобів масової інформації є оцінювальними судженнями відповідно до статті 47-1 Закону України «Про інформацію» і не мають офіційного характеру.
Наявність ознак порушення журналістських стандартів або ознак прихованої реклами в матеріалі не може розглядатися як доказ отримання редакцією або журналістом майнової чи іншої винагороди за вчинення такого порушення.
З моніторинговими звітами можна ознайомитися на сайті ІПЦ (http://www.ipc.crimea.ua/media_monitoring)
Адреси офісів:
01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 7/14, оф.182
02002, Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 2б, 3 під'їзд, 13 поверх, оф. 285.
E-mail: cure@cure.org.ua
Тел/Факс (044) 490-69-88/89/90
Copyright © 2009 - 2023, www.cure.org.ua
Всi права захищено.