УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ
ЦЕНТР РЕФОРМ
30.11.2015.

Проект USAID АгроІнвест: п’ять років підтримки розвитку сільського господарства України, з думкою про майбутнє!

USAID підбиває підсумки 5-річної діяльності з підтримки розвитку аграрного сектору України та окреслює завдання на перспективу

КИЇВ - 30 листопада 2015 року відбулася заключна конференція Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAІD) «АгроІнвест». Конференція пройшла під загальною назвою: «Проект USAID  АгроІнвест: п’ять років підтримки розвитку сільського господарства України, з думкою про майбутнє!».

Із вступними промовами на конференції виступили Директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Джед Бартон, Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко та народний депутат України Леонід Козаченко, які зупинилися на поточному стані в аграрному секторі України, ролі Проекту USAID  АгроІнвест у сприянні подальшого стійкого розвитку галузі.

У рамках конференції відбулися панельні дискусії, присвячені питанням реформування земельних відносин, розширення доступу до фінансування для сільгосптоваровиробників та розвитку ринкової інфраструктури. У ході дискусій були представлені напрацювання Проекту USAID АгроІнвест у сферах підтримки розвитку аграрної політики, створення сприятливих умов для розвитку багатоукладної аграрної економіки, сільських територій та збалансованих земельних відносин, забезпечення доступу до фінансів для малих і середніх сільгосптоваровиробників, розвитку ринкової інфраструктури, виходу продукції українських аграріїв на нові ринки та дотриманню міжнародних стандартів якості при виробництві та переробці продукції.

Учасники конференції відзначили, що серед нагальних питань, які стоять перед аграрним сектором України і потребують подальшої підтримки, особливе місце посідають питання подальшого реформування земельних відносин, розширення доступу аграріїв до фінансування, створення умов для підвищення продуктивності сільського господарства, зокрема, за допомогою зрошення, а також налагодження збуту продукції через розвиток біржової торгівлі. Саме ці питання перебувають зараз у центрі уваги донорської спільноти як перспективні напрями подальшої підтримки розвитку аграрного сектора України.

 «Україна вже зараз є світовим лідером у виробництві соняшникової олії і пшениці. Але значна частина потенціалу розвитку інших галузей сільського господарства залишається нерозкритою, — зазначив Джед Бартон, Директор Місії USAID в Україні. — Протягом останніх п'яти років Проект USAID АгроІнвест тісно співпрацював з широким колом партнерів з державних, урядових, приватних і громадських структур, щоб підтримати Україну та допомогти їй реалізувати потенціал сільськогосподарської галузі. Сьогодні ми згадували ці п’ять років і здобутки Проект USAID АгроІнвест, але лише дивлячись у майбутнє ми можемо продовжувати визначати пріоритети і підтримувати розвиток аграрного сектора України».

Під час конференції працювала виставка продукції сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, членів галузевих асоціацій та неурядових організацій – партнерів АгроІнвесту, на якій учасники заходу мали змогу обмінятися знаннями та досвідом, а також налагодити нові партнерські відносини на майбутнє.

Вже майже п’ятдесят років через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) американський народ надає економічну та гуманітарну допомогу різним країнам світу. В Україні підтримка з боку USAID зосереджена на трьох напрямах: охорона здоров’я та соціальні перетворення, економічне зростання, а також демократія та управління. Починаючи з 1992 року, USAID надало технічну та гуманітарну допомогу Україні на суму 1,9 млрд. доларів США. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні можна звертатися до відділу зв’язків з громадськістю USAID за телефоном: +38 (044) 521-5753 або на сайт: http://ukraine.usaid.gov.

Проект USAID АгроІнвест / USAID Ukraine AgroInvest Project - це п’ятирічний (січень 2011 р.- січень 2016 р.) проект технічної допомоги, що фінансується американським народом. Метою Проекту є сприяння широкому економічному відновленню в Україні і зростанню участі країни у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки. Проект USAID АгроІнвест досягає своєї мети шляхом підтримки стабільної, орієнтованої на ринок аграрної політики, стимулювання доступу малих та середніх виробників сільськогосподарської продукції до фінансових послуг та сприяння розвитку більш ефективної ринкової інфраструктури. За додатковою інформацією про Проект USAID АгроІнвест можна звертатися  за телефоном +38 (044) 232 9755 або на веб-сторінку: www.agroinvest.org.ua

 

LinkedIn Google+ Facebook Twitter Addthis

Переглянути відео

Адреси офісів:
01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 7/14, оф.182
02002, Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 2б, 3 під'їзд, 13 поверх, оф. 285.

E-mail: cure@cure.org.ua
Тел/Факс (044) 490-69-88/89/90